+420 601 572 738

Žerotínova 1220/31, 130 00 Praha 3-Žižkov

Česká PlešPublika – světová jednička – 2 a půl milionu plešatých v ČR

O článku

DOBA ČTENÍ

5 min

KATEGORIE

SMP

AUTOR

Ondřej Kotek

TÉMA

Plešatost

Není divu, že v českém prostředí existuje tolik názvů, kterými lidé označují chlapy s vypadanými vlasy. Koleno, mnich nebo cédéčko apod. Každý druhý chlap v Česku za svůj život slyšel aspoň jednou podobný  komentář na svoji osobu. To, že jde o formu bodyshamingu teď necháme stranou. Zajímavé je, že bezmála 11 milionová země uprostřed Evropy má nejvyšší koncentraci bezvlasých mužů v mužské populaci. Ze současných 5 milionů Čechů je zhruba polovina z nich buď úplně plešatá nebo má částečně vypadané vlasy. Těsně za Čechy se drží Španělé (43 %) s kterými drží krok Němci (41 %). Jak je to možné, že první tři příčky patří mužům starého kontinentu? To jasné zcela není. Zato příčiny vypadávání vlasů jsou doktorům známé.

Existuje řada důvodů, proč u lidí dochází k vypadávání vlasů. Hlavní roli v celém procesu vypadávání vlasů hrají primárně geny. Nejběžnější příčinou je androgenetická alopecie, která je spojená s citlivostí vlasových folikul na mužské pohlavní hormony. U mužů se projevuje výhradně plešatostí. Většina klientů v Bulldots zaznamenala postupné plešatění už mezi 20. Až 30. rokem.

Příběh se vždy opakuje, nejdříve všem začnou řídnout vlasy a vznikají jim “kouty,” na které pak v pozdějším věku navazuje vypadávání vlasů po celém temeni, až nakonec zbydou vlasy pouze v týle a nad ušima. Méně častěji se u nás ve studiu setkáváme s Alopecia areata. Jedná se o onemocnění založené na autoimunitním principu. Tito klienti mají zcela vypadaná místa(lysiny) na různých částech hlavy.

Proto je procedura mikropigmentace pak mnohem náročnější za předpokladu, že si chtějí udržet svou vlasovou pokrývku. V neposlední řadě pracujeme mnohdy i s lidmi, kteří už prošli léčebnými postupy, jejichž vedlejší efekt na zdraví člověka se projevuje řídnutí či vypadáváním vlasů.

Typicky se jedná o cytostatickou léčbu nádorových onemocnění či ozáření. I když po chemoterapii vlasy dorůstají, tak se stává, že jejich kvalita je mnohdy zhoršená. Samozřejmě existují i vzácné případy lidi, kterým nemůže studio Bulldots pomoct. Jde o klienty trpící kožními chorobami, na které nelze aplikovat pigment. Proto jsme někdy svědky toho, že musíme klienta odmítnout.

V každém případě, jak muži, tak ženy vždy prochází složitým obdobím, a proto se na internetu snaží najít pomoc. Profesionální umělecká mikropigmentace hlavy (SMP), této kvality, je řešením téměř pro všechny. Na cestě k přirozenosti je důležité, aby klient vždy zvolil certifikované a kvalitní studio.

Ze zkušenosti už můžeme říct, že transplantace vlasů není řešením pro valnou většinu naší klienty, co ztratili přes 70 % vlasů. Právě ti s na nás obrací, čím dál častěji.

Studio Bulldots v čele se Jihokorejkou Sorou tu je připraveno pro 2 a půl milionů Čechů, kteří chtějí vypadat jako by si zrovna čerstvě oholili vlasy.  Premium SMP umožňuje vrátit zpět lidem to, co jim geny tehdy vzaly.

Máte-li jakékoli dotazy, kontaktujte nás prosím e-mailem nebo telefonicky. Rádi se s Vámi potkáme a vyslechneme si Vaše otázky a rádi Vám je zodpovíme.

Ondřej Kotek

Zákaznická podpora SMP.

Akce

Akce

Probíhající akce SMP.

Documents

SMP tatérka

Sora