Žerotínova 1220/31, 130 00 Praha 3-Žižkov
6 min
SMP
Ondřej Kotek
SMP
Pocit bolesti je relativní pojem, ten kdo má práh bolesti nízko, tak zvládne proceduru mikropigmentace levou zadní. Citlivější z Vás možná budou zpočátku bojovat, ale nakonec si na lehké mikrovpichy zvyknete. Ve skutečnosti vás Sořina práce nakonec natolik uhrane že, když se podívat po sezení do zrcadla, tak ji všechnu tu malichernou bolest odpustíte:) Stovky to zvládly před vámi, tak to zvládnete taky. Pro ty, kteří ale snáší bolest opravdu špatně je u nás ve studiu připraven anestetický gel, který po aplikaci dočasně znecitliví povrch kůže. Zatím ho ale využila jen hrstka klientů.
Pochopit to lze nejlépe tím, když si rozlišíme dva termíny, které si klienti obvykle pletou. Nepřekvapuje nás to, protože si moc SMP a tetovací studia zatím nedala práci veřejnosti vysvětlit, na jakém základě jsou mikropigmentace a tetování postaveny.
SMP neboli mikropigmentace není tetování z několika důvodů. I když se využívá v obou případech tetovací stroj a barva (pigment), tak jde o dvě zcela odlišné techniky. Tetování se provádí propíchnutím svrchní vrstvy kůže jehlou a vstřikováním barvy pod pokožku (až do dermis – škáry), čímž se na kůži vytváří vzor. A samotný obraz je pak dílem umělým. Jde o výtvor, který není integrální součástí těla. Od nápisu po abstraktní vzory, jde vždy o dílo, které by mělo být za každých okolností zřetelně vidět. To je primární důvod, proč si ho klient nechává tzv. vytetovat. Lidé by ho měli rozpoznat hned na první pohled a popř. pochopit i jeho význam, pokud to lze.
Ta naopak musí zůstat skryta, ale zároveň pozorovatelná. Proto lze tuto vrstvu považovat za tzv. neviditelné tetování aka. SMP. Jakékoliv estetické úpravy v permanentní make-up respektive SMP nesmí být za žádných okolností rozpoznatelné natolik, že ho lidé začnou vnímat izolovaně. Ba naopak, nejkvalitnější díla mikropigmentace hlavy musí zcela splynout s tělem. Tón barev včetně sytosti teček musí opticky ladit s místem, kde stále rostou vlasy. Zároveň vybraný pigment pro každého klienta musí být vidět.
Nanesením barvy tetovacím strojkem pod kůži, což zákonitě musí klient pocítit, protože tím umělec porušuje integritu kůže. Tím se od sebe neliší tetování a mikropigmentace natolik.
Co určuje míru bolesti v tomto případě je hloubka do, které umělci svými jehlami jdou. U tetování vpichy bolí mnohem více, protože jdou často do dermis (viz bod 14.). Tatér se nemusí zatěžovat tím, zda barva změní odstín, protože to opticky nezmění vážně symboliku požadovaného tvaru, který si klient žádá.
U mikropigmentační vrstvy se jehly musí zastavovat v určité hloubce. Klíčem k přirozenému vzhledu je právě znalost toho, kdy přesně zastavit jehlu, tak aby nepronikla hlouběji už do škáry. Kvůli tomu klienti chodí do Bulldots, protože Sora ví, jak na to a svoji znalost předává dál. (viz Bulldots Akademie)
Obecně platí, že by tetování proto mělo být mnohem nepříjemnější než mikropigmentace. Klienti s tetováním nám to často potvrzují. To neznamená, že to musí být pravda. Jak bylo řečeno v úvodu: Vše záleží na prahu bolesti, který má každý jednotlivec jinde.
Máte-li jakékoli dotazy, kontaktujte nás prosím e-mailem nebo telefonicky. Rádi se s Vámi potkáme a vyslechneme si Vaše otázky a rádi Vám je zodpovíme.
Zákaznická podpora SMP.
Zajímá vás více informací o SMP nebo si chcete domluvit konzultaci? Ozvěte se nám!