Nejčastěji vás zajímá

_ Handpoke Brows je jedna z metod pigmentace obočí. Jedná se o manuálně prováděnou techniku stínování obočí (možná znáte jako pudrový efekt, ombré obočí). U této procedury se však nepoužívá tetovací strojek, ale speciální pero, tenká jehla, kterou specialista aplikuje pigment do vrchní vrstvy pokožky (do hloubky 0,04–0,08 mm). Celkově se u této metody používají jiné nástroje a jiný pigment než u klasického tetování.

 

U této metody manuálně stínovaného obočí se používá tenká jehla pro mikropigmentaci. Konečným výsledkem je obočí, které působí díky mnoha drobným tečkám pigmentu plně a vystínovaně. Specialista provádí pigmentaci postupně. Drobné tečky nanáší vrstvu po vrstvě tak, aby tvořily plynulý přechod od světlého odstínu obočí k tmavému. Tím dosáhne vzhledu vystínovaného (ombré) obočí. Díky drobným, ručně nanášeným tečkám vzniká touto metodou velmi přirozený vzhled obočí. Obočí upravené takto manuálně vydrží déle než při proceduře prováděné strojkem.

_ Existuje několik metod pigmentace obočí, které jsou na trhu k dispozici a které jsou známé pod mnoha různými názvy. Jednou z těchto metod je také Handpoke Brows.

 

Co je hlavní výhodou této metody? Zcela jistě to je dlouhodobá stálost tvaru a barvy obočí. Když si například vezmeme klasické tetování obočí, je pravda, že ihned po proceduře vypadá obočí dobře, v průběhu času ovšem barva vybledne. Klienti by proto měli dobře zvážit, jakou metodou si nechají obočí upravit, aby docílili co nejdelší trvanlivosti. Kromě toho je také důležitý výběr kvalitního a zkušeného specialisty, který jim proceduru provede. Specialista na Handpoke Brows vytváří manuálně každou tečku zvlášť a opatrně ji aplikuje pod kůži. Z tohoto důvodu přináší tato metoda větší stálost tvaru a barvy obočí než jiné metody, které využívají tetovací strojek.

 

Další výhodou je to, že procedura je téměř bezbolestná a bez krvácení. Metoda manuálně stínovaného obočí Handpoke Brows je méně bolestivá než jiné metody úpravy obočí. Většina našich klientů tvrdí, že během procedury necítí žádnou bolest. Počet doteků jehly je při této manuální metodě mnohem nižší než při stejné proceduře prováděné strojkem. Specialista si sám kontroluje, kolikrát se jehla dotkne kůže klienta, a tím reguluje stimulaci jeho pokožky. Čím vícekrát se jehla dotkne kůže, tím pravděpodobněji může způsobit její podráždění, a klient může následně cítit během procedury bolest.

 

Manuální stínování obočí Handpoke Brows je navíc k dispozici pro všechny typy pleti. Tedy i pro klienty, kteří mají mastnou nebo citlivou pleť. A konečně, tato velmi jemná procedura nezanechává na kůži žádné jizvy.

 

Co je slabinou Handpoke Brows? Manuální stínování obočí trvá déle než stínování pomocí strojku (zhruba o hodinu déle).

_

Tvar obočí podléhá různým trendům. Momentálně je v kurzu spíše přírodní až „nahý“ vzhled obočí. Tenké klenuté obočí bylo velmi populární asi před 20 lety a husté rovné obočí bylo v módě zase několik let zpátky.

 Při navrhování ideálního obočí u našich klientů na trendy až tak nehledíme. Věříme totiž, že by krásu neměly řídit trendy, tím víc, pokud se jedná o obličej. Každý člověk má jiný obličej a jinou osobnost. Proto také obočí, které je momentálně v kurzu, nemusí slušet každému.

Při návrhu obočí je nejdůležitější vybrat takový tvar, který přirozeně doplní vaše původní obočí a bude se hodit k proporcím vašeho obličeje. Je důležité, aby obočí vypadalo přirozeně. Nemělo by tedy být příliš vyklenuté nebo daleko od vašeho původního obočí.

 

Schůzky s klienty plánujeme na 3 hodiny, včetně až 1 hodiny na komunikaci s klienty, kdy spolu hledáme tu nejlepší linii obočí pro daný obličej. Na vzhledu obočí se musí specialistka a jednotliví klienti domluvit ještě před zahájením pigmentace.

 

Manuální stínování obočí může být jednou z nejlepších procedur, která skryje známky stárnutí, ovšem pouze v případě, že je obočí dobře vytvarované a přizpůsobené konkrétnímu obličeji.

Barva obočí se určuje v závislosti na vlastnostech kůže daného klienta, například podle toho, jak teplá je kůže daného člověka.

 

V 90 % případů se používá barva složená ze světle, středně a tmavě hnědé. Pokud například máte světlou pleť a blond vlasy, přidá specialistka do směsi více světle hnědé barvy. Pokud jste spíše tmavší typ, přidáme do směsi více hnědé nebo tmavě hnědé barvy.

 

Před aplikací pigmentu klientům výslednou směs barev předvedeme. Klienti mohou vyjádřit svou preferenci ohledně toho, jestli by barva obočí měla být spíše světlejší nebo tmavší, konečnou barvu potom ale určí společně se specialistkou.

_ Po absolvování procedury trvá kůži určitý čas, než se zahojí. Během této doby projde vaše obočí několika fázemi. Nejdřív ztmavne, potom se začnou tvořit stroupky a nakonec ztratí trochu ze své barvy, takže budete mít pocit, že vypadá přirozeněji.

 

Po zahojení se barva zase vrátí, někdy ale může být nerovnoměrná nebo se obočí může zdát skvrnité, protože se část pigmentu může odloučit spolu se stroupky. Pokožka každého člověka se hojí jinak a někteří klienti si po zahojení obočí mohou všimnout mezer a nepravidelností.

 

V rámci korekce je zahrnuta dodatečná aplikace pigmentu tam, kde se neudržel. Někdy, pokud se specialistka rozhodne, že na určitém místě není dostatek pigmentu, který by umožnil vytvořit vzhled přirozeně plného obočí, navrhne dokreslit určité množství vlásků (jde o kombinaci metody Handpoke a vláskování).

Korekce slouží k nápravě různých nedokonalostí, aby klienti dosáhli co nejlepšího výsledku. Jejím účelem je opravit to, co se během hojení pokazilo. Je to take příležitost provést nějaké úpravy, pokud máte pocit, že barva nebo tvar obočí ještě není úplně v pořádku.

 

V případě, že se na korekci nedostavíte, vaše obočí zůstane takové, jaké bylo po zahojení pokožky – nerovnoměrné a skvrnité. A také dříve vybledne.

 

Z toho důvodu je korekce po uplynutí 4–8 týdnů od první aplikace NUTNOSTÍ. Cena korekce je navíc vždy zahrnutá v celkové ceně služby.

_ První sezení obvykle trvá 2–3 hodiny. Do této doby je započítán návrh vzhledu, dále tvarování obočí, procedura pro zmírnění bolesti a pigmentace.

 

Když přijdou klienti po 5–8 týdnech na korekci, délka úkonu se zkracuje obvykle na 1 až 2 hodiny.

_ Obvyklá trvanlivost manuálně vystínovaného obočí je 1–1,5 let. Během této doby barva obočí postupně bledne. Všeobecně se dá říct, že trvanlivost Handpoke Brows bude záviset na typu vaší pleti a na životním stylu (rozhodujícími faktory jsou například opalování, sauna, koupání atd.).

_ Moderní tetování obočí je semi-permanentní, ne permanentní. K vytetování permanentního obočí používá specialista inkoust, který vpichuje hluboko pod kůži. Kdežto u semi-permanentního tetování se místo inkoustu používá pigment, který se aplikuje do vrchní vrstvy pokožky.

 

Inkoust bledne jinak než pigment a po vymizení zanechává nepřirozeně vypadající modrozelenou barvu. Pigment vyvinutý pro moderní tetování obočí je navržený tak, aby vyblednul do světlejšího odstínu původní barvy, což dodá na přirozeném vzhledu. Z toho důvodu je výhodnější semi-permanentní tetování obočí, nikoliv to permanentní.

Mnoho klientů se nás ptá, jestli je procedura bolestivá. Ale bolestivé tetování obočí je dnes už historie. Regulace bolesti je dovednost a know-how specialisty, který vám obočí dělá.

Chceme, aby našim klientům byla celá procedura tetování obočí příjemná, proto je jejich komfort naší prioritou. Všichni jsme vyškolení k tomu, abychom měli během procedury bolest pod kontrolou, čehož docílíme pomocí našeho řešení pro úlevu od bolesti. To, že naše technika tetování obočí není bolestivá, udělalo na většinu našich klientů dojem.

Bolestivé tetování obočí bylo aktuální před 20 lety. Přední světoví specialisté zaměření na úpravu obočí už však vědí, jak mít během procedury bolest pod kontrolou. A k tomu směřuje i naše značka Bulldots.

/Před

7 dní před aplikací se neopalujte.

24 hodin před aplikací se vyhněte alkoholu. Alkohol může ředit krev, což může způsobit přecitlivělost pokožky a snadné krvácení.

72 hodin před aplikací se vyhněte lékům na ředění krve. (Vztahuje se to například i na Ibuprofen nebo Aspirin. V případě problémů se obraťte na svého lékaře.)

 

/Po

Manuálně vystínované obočí Handpoke Brows vypadá přirozeně už hned po aplikaci, takže můžete plynule pokračovat v běžném životě bez nutnosti brát si dovolenou. Je zde však několik věcí, které byste měli mít na paměti a díky kterým dosáhnete lepších výsledků a delší trvanlivosti obočí.

 

Obočí můžete považovat za zahojené, když už na něm nevidíte žádné stroupky a pokožka je zase hladká (obvykle to trvá 1 až 2 týdny). Po tomto období můžete pokračovat ve cvičení, běžném sprchování a používání make-upu a jemných přípravků na obočí.

 

První 1 až 2 týdny

Prvních 7 dní si obočí umývejte jemně a pouze vodou. NENANÁŠEJTE na něj žádné kosmetické přípravky ani mýdlo. Už druhý den po aplikaci ovšem můžete používat krém na hojení. Jakmile bude obočí suché, naneste na něj pomocí vatové tyčinky malé množství krému. Dejte pozor, abyste krému nenanesli příliš mnoho, protože by mohl kůži dusit a zpomalit tak celý proces hojení.

  • Ošetřenou oblast netřete ani neškrábejte. Neslupujte stroupky ani kůži ve fázi hojení, aby se vám nevytvořily jizvy nebo se nevytratila barva. Umožněte, aby se odlouply přirozeně.
  • Prvních 7 dní se vyhněte cvičení, při kterém se přiliš zahříváte a potíte.
  • Prvních 7 dní se vyhněte dlouhým a horkým sprchám.
  • Prvních 7 dní se vyhněte spánku na obličeji.
  • Prvních 7 dní na obočí nenanášejte kosmetické přípravky, make-up ani opalovací krémy.
  • Snažte se vyhýbat se slunci, případně se alespoň chraňte nošením pokrývky hlavy.
  • Prvních 7 dní nechoďte do vířivky.
  • Po dobu 4 týdnů se vyhněte přímému slunečnímu záření a opalování.
  • Po dobu 4 týdnů nepodstupujte kosmetická ani chemická ošetření obličeje a botox.